خبر فوری

نحوه تشخيص باكره بودن دختر

نحوه تشخيص باكره بودن دختر

انتشار : 1395/03/28 تعداد بازدید : 7955 کد : 10548 ارسال شده توسط :admin

پرده بكارت پرده اي است كه در دهانه مهبل در قسمت تحتاني دهليز آن قرار دارد. اين پرده در سنين پائين تر سطحي است ولي با بالا رفتن سن و رشد لبه هاي بزرگ و كوچك فرج عمقي تر مي شود. اين پرده در محيط خود به جدار مهبل مي چسبد . شكل سوراخ وسط و همچنين قوام ، رشد و ضخامت آن نوع پرده را مشخص مي كند كه در پزشكي قانوني حائز اهميت است. نسج پرده بكارت عمدتاً از بافت همبند الاستيك و كلاژن تشكيل شده و هر دو سطح داخلي و خارجي آن توسط اپيتليوم سنگفرشي مطبق پوشيده شده است. هيچگونه عنصر غددي يا عضلاني در پرده بكارت وجود ندارد و رشته هاي عصبي آن زياد نيست

دانشنامه حقوق يار

يكي از دغدغه هاي دختراني كه لكه هاي خون در لباس زير خود مشاهده كرده اند، دختراني كه خودارضائي دارند يا داشته اند، دختراني كه دچار حوادثي نظير سقوط از ارتفاع ، تصادف، حوادث حين ورزش و… تشخيص بكارت يا آسيب ديدگي آن است؛
همواره پرسشي كه مطرح ميشود آيا خود فرد ميتواند باكرگي يا آسيب ديدگي بكارت خود را تشخيص دهد ؟
در گفتگو با متخصص زنان و زايمانوب سايت پزشكي و سلامت بيوطب بخوانيد:
اگر صريح بخواهيم به اين پرسش پاسخ دهيم ، خير فرد بصورت معاينه شخصي و فردي نميتواند وجود بكارت يا آسيب ديدگي به آنرا تشخيص دهد و در اين خصوص مراجعه به پزشك زنان توصيه ميشود.
اما بطور كلي ، مشاهده هر لكه خوني نشانه آسيب بكارت نيست ، پرده بكارت براحتي از روشهاي غير مستقيم از بين نميرود.
پرده بكارت در كجا قراردارد

پرده بكارت (hymen) در حقيقت بخش خارجي اندام جنسي را شامل ميشود و در ورودي دهانه واژن قرار دارد اما دهانه ورودي در همه افراد براحتي قابل رويت و تشخيص نمي باشد و لازم است توسط فردي ديگر و آگاه تشخيص داده شود.
دليل اول ترس دختران از مراجعه به پزشك زنان:

يكي از دلايل ترس دختران از مراجعه به پزشك زنان ، اينست كه آنها تصور ميكنند پزشك اطلاعات خصوصي آنها را ثبت و گزارش ميدهد، براي پزشك زنان نه عمل خودارضائي و نه رابطه جنسي بيمار اهميت نداشته و در اين خصوص پرسشي مطرح نميشود اگر شما به قصد معاينه بكارت به پزشك مراجعه كنيد، پزشك تنها در جهت معاينه بكارت شما اقدام مينمايد و به شما پاسخ ميدهد.
دليل دوم ترس دختران از مراجعه به پزشك زنان:

شايد آشنايي مرا ببيند:
دسته اي ديگر ازد ختران از بيم آنكه شايد يكي از اقوام و دوستان وي را در مطب پزشك ببيند از ترس آبرو از مراجعه به پزشك زنان خودداري ميكنند، اين در حاليست كه دامنه فعاليت پزشك زنان در مورد دختران مجرد صرفا به چك كردن وجود يا آسيب ديدگي بكارت منتهي نميشود، اختلالات قاعدگي، عفونت، مشكلات رحم و دسته اي از بيمارهاي شايع در زنان ميتواند در دختران مجرد نيز بوجود آيد و دليل مراجعه دختران باشد، گذشته از اين چك شدن حداقل يكسال يكبار دختران جهت بررسي سلامت رحم توسط پزشك توصيه ميشود.
علت وجود پرده بكارت

برخي از خانم ها، وجود پرده بكارت در زنان را بي عدالتي بين زن و مرد ميدانند، اما اين طرز فكر ناشي از عدم اطلاع از دلايل وجود بكارت است، اولا وجود بكارت به منظور اثبات دوشيزگي يا پاك بودن يا نبودن دختران نميباشد، بد نيست بدانيد برخي از پستانداران نيز داراي پرده بكارت هستند كه مسلما در حيوانات دوشيزگي ملاك نميباشد و اساسا حتي با وجود بكارت نيز ميتوان رابطه جنسي داشت به نحوي كه آسيبي به بكارت وارد نشود، بكارت عاملي جهت جلوگيري از بيمارهاي عفوني در دستگاه تناسلي در موقع نوزادي است.
نداشتن بكارت يا عدم مشاهده خون،حين دخول نميتواند نشانه تجربه رابطه جنسي باشد:
دسته اي از دختران هستند كه فاقد پرده بكارت هستند ، يا برخي ديگر هستند كه طي دخول خوني مشاهده نخواهند نمود ، موارد مذكور نميتواند نشانه آن باشد كه فرد قبلا رابطه جنسي داشته است.
بطور كلي تشخيص وجود بكارت ، آسيب بكارت ، نوع بكارت با احتمالات ، داستان سرايي ها و باورهاي نادرست رايج در جامعه در اين خصوص امكان پذير نبوده وتنها تشخيص آن توسط پزشك متخصص توصيه ميشود و دختران جوان نه براي معاينه بكارت بلكه براي چك شدن وضعيت سلامت دستگاه تناسلي ، رحم و اختلالات قاعدگي لازم است طي دوره هاي سالانه به پزشك مراجعه كنند خصوصا دختراني كه در خانواده آنها سابقه سرطان مرتبط با اندامهاي زنانه وجود دارد.
نشانه‌هاي رواني و رفتاري نداشتن پرده بكارت:

معمولا بايد به دختري كه به راحتي در مورد رابطه جنسي اظهار نظر مي‌كند شك كرد. همچنين كسي كه اولين دفعه رابطه جنسي را تجربه مي‌كند معمولا به راحتي و بدون شرم بيرون آوردن لباس‌هايش را نمي‌پذيرد و اين كار برايش سخت است. به راحتي بوسه نمي‌زند و وقتي كه لباس‌هايش از تنش بيرون آورده شد احساس شرم و خجالت غير ارادي از حالت و چهره‌اش نمايان است.
تشخيص پارگي بكارت:

• حالت پره‌هاي فرج

معمولاً پره هاي اطراف مهبل فرج در دختران، نزديك به هم و حالتي چسبيده دارند، به طوري كه با نگاه اوليه به آن، به وضوح ديده نمي‌شود، در حالي كه در زن ها اين پره‌ها آشكارا ديده مي‌شوند.
• شكل مهبل فرج

اگر مهبل فرج، شكل هفت داشته باشد، مي‌تواند علامت پارگي پرده با دخول آلت تناسلي مرد باشد، چرا كه در اثر فشار وارده به ديواره، شكل آن از حالتي گرد به هفت تبديل مي‌شود.
پارگي پرده، چه در حين دخول نزديكي يا عوامل فوق، ممكن است با آسيب ديگر قسمت‌هاي فرج (اطراف مهبل، مجاري ادرار، پوسته‌ي بين مهبل و معقد) نيز همراه باشد.
• ديواره‌هاي داخل فرج (گردن رحم)

ديواره‌ي گردن رحم از قشاي برجسته‌اي تشكيل شده است، كه در اثر نزديكي مداوم، اين برجستگي‌ها تحليل و از بين مي‌رود، به طوري كه دخول به راحتي و با كمتر فشاري انجام مي‌گيرد. يعني شما اگر براي اولين دخولتان به راحتي واژن را يافتيد و توانستيد به آساني دخول انجام بدهيد آن دختر قبلا حتما رابطه جنسي برقرار نموده است.
[su_note]اگر شما توانستيد يك بند اول از ۲ انگشت اشاره و انگشت وسط دست را داخل واژن كنيد آن خانم حتما قبلا رابطه جنسي داشته است.[/su_note]
تشخيص پارگي بكارت در اثر تجاوز:

در مورد دختراني كه با فيلم بازي كردن مي‌گويند كه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، به راحتي مي توان صحت و سقم اين مسله را تشخيص داد.
چون دختراني كه بر اثر تجاوز بكارتشان را از دست مي‌دهند دچار جراحت مجاري ادرار و زخم داخل رحم (فيبرون) مي‌شوند كه به راحتي قابل تشخيص است. يعني در مواقعي كه پرده طي چند مرحله يا با شدت يا بر اثر تجاوز از بين رود، زخم‌هاي مجاري ادرار و زخم داخل رحم (فيبرون) پيش مي‌آيد.
نشانه‌هاي باكره بودن

• پرده بكارت قابل اتساع و داراي سوراخ بدون پارگي
• دهليز فرج و دهانه مهبل
• مخاط مهبل ضخيم و چين دار و داراي چين‌هاي روي هم خوابيده
• خواب چين‌ها معمولاً رو به دهانه مهبل است .
• مجراي مهبل باريك( تنگ با ديواره هاي چين دار) و عمق آن قابل رويت نيست .
• معاينه با انگشت مقدور نيست و در اثر اصرار به معاينه احتمال آسيب مخاط مي‌رود.
• بعلت روي هم خوابيدن چين‌هاي مهبل – كانال مهبل كوتاه است.
انواع پرده بكارت

در صورتيكه پرده بكارت از نوع الاستيك باشد ، عمل دخول بدون پاره شدن پرده انجام مي‌گيرد و سالم بودن اين پرده‌ها دخول را رد نمي‌كند يعني در دوشيزگان پرده‌هاي ازاله نشدني به اشكال حلقوي – هلالي – دو لتي و كنگره دار و دندانه دار و … داراي سوراخ مياني منظم و لبه‌هاي كاملاً صاف و مخاط مهبل با چين‌هاي روي هم خوابيده است كه خواب آنها رو به دهانه مهبل و مجراي مهبل بسيار باريك است .
بايد توجه كرد از نظر جسمي عدم پارگي پرده بكارت براي تشخيص باكرگي ( دوشيزگي ) اصولاً مطرح نيست و در اين موارد وضع مهبل مدخوله بودن به اثبات مي‌رسد. مشخص كننده مدخوله بودن است. عليرغم عدم مشاهده پارگي در پرده بكارت با توجه به وضع مهبل و مخاط آن.
نشانه‌هاي داشتن رابطه جنسي:

• پرده بكارت شل و متسع و داراي سوراخ بدون پارگي يا شلي پرده بكارت و متسع شدن سوراخ مياني آن و بعلت شلي پرده بكارت و اتساع سوراخ مياني آن – دو انگشت به آساني وارد مهبل شده و با لمس ديواره مهبل – صاف شدن نسبي چينهاي مهبل بخوبي احساس مي‌گردد.
• دهليز فرج و دهانه مهبل وسيع يعني اتساع دهليز فرج فاصله‌اي بين دو قسمت سطحي لب‌هاي فرج تا پرده بكارت است كه معمولاً ۲/۵ – ۴ سانتيمتر طول دارد. بعلت آميزش مكرر لب‌هاي فرج از هم دور شده و دهليز متسع مي‌گردد.
• مخاط مهبل نسبتاً ضخيم و چين‌هاي اندكي صافتر و داراي چينهاي جدا شده از هم.
• خواب چينها نامنظم است و به يك سو نيست.
• حاملگي
• مجراي مهبل باز و معمولاً تا دو سوم آن قابل رويت است يعني گشادي مجراي مهبل در اثر صاف شدن نسبي چينهاي مهبل – بطوري‌كه مجراي مهبل معمولاً تا حدود دو سوم طول خود كاملاً نمايان است. چين‌هاي باز شده مهبل بخوبي به چشم مي خورد و خواب چينها بر خلاف دوشيزگان همه به يك سو يعني بسوي دهانه مهبل نبوده و بطور نامنظم به اين سو و آن سو است.
• قابل معاينه با انگشت است و حتي باز كردن آن با اسپكولوم‌هاي ظريف مقدور است و صدمه اي به مخاط وارد نمي‌شود.
• بعلت باز شدن چينهاي مهبلي كانال مهبل طويل است.
نكته مهم تفاوت بين خون بكارت با خون قاعدگي يا خوني است كه از پرده ترميم يافته خارج مي‌شود. معمولا پس از پارگي پرده بكارت خونريزي كم و بيش شديدي ايجاد مي‌شود. حداقلي براي خونريزي در اين حالت نداريم ممكن است در حد يك يا دو قطره باشد و يا شايد هم بيشتر باشد ولي حداكثر به اندازه آغشته شدن يك عدد پوشك خواهد بود و چيزي كه مسلم است اين است كه اين خونريزي نبايد ادامه داشته باشد.نكته همين جا است اگر كسي اقدام به ترميم بكارت نمايد چون ديگر امكان استفاده از خون طبيعي ناشي از پارگي بكارت وجود ندارد معمولا ميزان خونريزي بيشتري از حالت طبيعي به وجود خواهد آمد يا اصلا خونريزي نخواهد داشت. خون پرده بكارت معمولا سريع لخته مي‌شود و تفاوتش با خون ساير قسمت‌هاي بدن اين است كه حاوي مقاديري سلول واژينال است.
بين خون ناشي از قاعدگي و خون پرده بكارت نيز تفاوت است چون خون قاعدگي داراي فيبرينوژن كمتر است، لذا ديرتر لخته شده و سلول هاي واژينال در آن بسيار زياد است در حالي كه خون حاصل از پرده بكارت سريعتر لخته شده و حاوي مقادير كمي سلول واژينال است.
علت پارگي بكارت

چون در اولين مقاربت پرده بكارت (در صورت وجود) به دليل اينكه قطر كمتري نسبت به قطر آلت مرد دارد، از ورود آلت تا حدودي جلوگيري مي‌كند ولي با ايجاد فشار بيشتر دچار پارگي مي‌شود. اين پارگي همانند ساير پارگي‌ها در بدن ايجاد درد و سوزش و خونريزي مي‌كند. پس اگر به طور طبيعي هنگام اولين مقاربت به عرض كم واژن همراه با مانعي كه به راحتي امكان دخول آلت مردانه را ندهد برخورد نماييد شخص تا حالا دخول واژني نداشته است. فكر كنم اگر كمي در اين زمينه اطلاعات داشته باشيد به راحتي تفاوت عرض ناشي از استمنا توسط انگشت و عرض ايجاد شده ناشي از آلت مردانه براي شما قابل احساس خواهد بود.
تشخيص زمان پارگي بكارت

معمولا تا ۲ هفته بعد از پارگي بكارت از روي نشانه‌هاي ظاهري مي‌توان تاريخ دقيق آن را حدس زد و پزشك متخصص يا ماما تا ۱ ماه مي‌تواند تاريخ پارگي را حدس بزند و بعد از ۱ ماه به هيچ وجه زمان پارگي پرده معلوم نمي‌شود. از لحاظ شكل ظاهري اگر پرده بكارت ترميم يافته نباشد لبه‌هاي پارگي جديد در پرده بكارت معمولا زخمي و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده مي‌شود. بعد از حدود يك هفته لبه‌هاي بريدگي از مخاطي مشابه مخاط پرده پوشيده شده و بعد از حدود دو هفته لبه هاي زخم نسبتا گرفته مي‌شوند. اگر پرده بكارت ترميم يافته باشد مراحل فوق صورت نمي‌گيرد. نكته مهم ديگر اين است كه لبه‌هاي پارگي چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هيچ وقت به هم جوش نمي‌خورند و اگر دو تكه پارگي به هم دوخته شوند و پرده ترميم شود محل ترميم به صورت يك اسكار برجسته روشن كوچك مشخص خواهد شد.
اخيرا بعضي از دختران براي حفظ بكارتشان اقدام به برقراري رابطه جنسي از مقعد يا پشت مي‌نمايند كه در اينجا لازم است به نكاتي براي تشخيص اين اقدام توجه نمود.
نشانه‌هاي برقراري رابطه جنسي از مقعد:

در صورت مكرر بودن ، علايم دخول را مي‌توان مشاهده نمود. بايد دانست كه اگر دفعات دخول كمتر از ۳-۲ مورد باشد نبايد انتظار علايم را داشت در صورتي كه دفعات دخول بيشتر باشد علائمي مثل از بين رفت چين‌هاي مقعدي كه در حالت معاينه پوست اطراف مقعد صاف تر از زمان طبيعي است و تورم يا صافي چين‌ها ، ضخيم شدن پوست اطراف مقعد كه به داخل كشيده شده و تا ناحيه پوستي مخاطي ادامه مي يابد و گهگاه ناحيه ياد شده پوسته گذار مي‌گردد، ديده مي‌شود. اگر مفعول حرفه اي باشد ضخيم شدن پوست حتي به داخل ركتوم امتداد مي‌يابد و فيسوزهاي بهبود يافته قبلي به صورت خطوط كم رنگ در محل چين‌ها ديده مي‌شود. در مفعولين حرفه‌اي مقعد شكل قيفي پيدا مي‌كند مثل اينكه مقعد به طرف داخل كشيده شده باشد از نكات مهم اين است كه هيچ وقت نبايد شل شدگي اسفنكتر مقعدي را از ياد برد. در افراد حرفه‌اي و در مشاهده مقعدي اكثرا علائمي مشاهده نمي‌گردد مگر از مانور به خصوصي استفاده نمائيم. مواقعي كه شخصي در حالت معاينه قرار دارد انگشتان بزرگ را در فاصله كمي از مقعد قرار داده و با بقيه انگشتان باسن را گرفته و به طرف كناره‌ها مي‌كشيم تا چين‌ها مقعدي به خوبي نمايان شوند . سپس به طور عمدي به اسفنكتر فشار آورده و تا فرد خود را جمع كند و اگر افكار او را به نكته ديگري جلب نماييد حركت ارادي اسفنكتر از بين رفته و حالت آن مشحص مي شود .
علائم پارگي اسفنكتر چين‌ها ممكن است مشاهده شود كه لازم به توجه است شلي اسفنكتر مقعدي از علائم دخول مكرر است.
در ضمن بايد به حالت مجراي مقعدي نيز توجه كرد. دخول مقعدي ممكن است باعث تغيير حالت مجراي مقعدي ، ايجاد بواسير و هموروئيد ، زايده‌هاي گوشتي كوچك در اطراف مجراي مقعدي ، زگيل‌هاي كوچك ، بيرون زدن قسمتي از بافت از مقعد-كمي باز شدن مجراي مقعدي و غيره شود.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .