خبر فوری

شروع به كار دفتر اسناد الكترونيكي از دهم شهريور

شروع به كار دفتر اسناد الكترونيكي از دهم شهريور

انتشار : 1395/06/02 تعداد بازدید : 5690 کد : 10619 ارسال شده توسط :admin

رئيس كانون سردفتران و دفترياران شروع به كار دفتر اسناد الكترونيكي را دهم شهريور اعلام كرد

 

دشتي اردكاني
رئيس كانون سردفتران و دفترياران گفت: پيگيري مطالبات صنف سردفتران، رفاه، آموزش و حل مسائل و مشكلات بيمه صنف سردفتران سراسر كشور از اولويت‌هاي برنامه هيات مديره جديد است.

  محمدرضا دشتي اردكاني در اين ديدار كه با حضور سردفتران و دفترياران شهرستان ورامين، قرچك و پيشوا برگزار شد با اشاره به اين‌كه «اعضاي جديد هيات مديره اين كانون عزم بر رفع نقايص دارند» افزود: يكي از چالش‌هاي كانون مساله بيمه و درمان است و به همين جهت با همدلي و همكاري فرمانداران شهرستان ورامين و قرچك در پي انعقاد با مراكز درماني اين شهرستان هستيم تا مانع سفر خانواده سران دفاتر براي مسائل درماني به شهر تهران شويم.

وي ضمن اشاره به ارائه و اجراي تسهيلات ويژه رفاهي، تفريحي و زيارتي، به دفاتر اسناد الكترونيكي هم اشاره كرد و گفت: از دهم شهريور ماه دفتر اسناد الكترونيكي شروع به كار خواهد كرد و دفاتر جاري در دفترخانه‌ها برچيده مي‌شود تا حلقه اصلي ثبت آني در سازمان ثبت اسناد و املاك كشور كامل شود.

وي به ضرورت تدوين استراتژي و برنامه‌ريزي آينده كانون سردفتران و دفترياران اشاره كرد و گفت: بايد در زمينه درآمدي و افزايش هزينه‌هاي كانون‌ها و جوامع، بازنشستگي و مستمري‌بگيران كانون در سال‌هاي آتي برنامه‌ريزي مناسبي داشته باشيم. تا سال 1416 حدود هشت هزار سردفتر بازنشسته خواهند شد و هم اكنون نيز حدود200 سردفتر در سال بازنشسته مي‌شوند؛ بنابراين بايد براي آن سال استراتژي و پيش‌بيني تغييرات در حوزه درآمدي داشته باشيم.

در ادامه جلسه مهدي انجم شعاع، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور به مهمترين ابعاد شغلي سردفتران اشاره كرد و گفت:‌ سران دفاتر وظيفه خطيري به عهده دارند و بايد زمينه‌اي فراهم شود كه حقوق مردم محفوظ بماند زيرا سردفتران امانتداران مردم هستند.

وي به تشكيل شورايعالي كانون‌ها و جوامع سردفتري كشور اشاره كرد و افزود: براي پيشبرد اهداف صنفي سردفتران بايد در شهرستان‌ها نيز جلسات مشترك برگزار شود تا آثار مثبت آن در ابعاد ديگر نمايان شود .اين امر باعث مي‌شود نقش تاثيرگذارتري در حفظ حقوق مردم و برقراي نظم ايجاد شود. در اين زمينه هرگونه اقدام حمايتي از سوي سازمان ثبت در جهت احياي حقوق صنفي اين صنف مقدور باشد انجام خواهد شد.

وي افزود: از روز اول شهريور نحوه وصول حق‌الثبت اسناد و از روز دهم شهريور ماه حذف دفاتر دستنويس جاري با همكاري سردفتران اجرا مي‌شود.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .