خبر فوری

اختصاص ۱۱۰ ميليارد تومان براي پرداخت وام ويژه دكتري

اختصاص ۱۱۰ ميليارد تومان براي پرداخت وام ويژه دكتري

انتشار : 1396/01/17 تعداد بازدید : 7555 کد : 10663 ارسال شده توسط :admin

وزير علوم عملكرد دولت در سال 95 را موفق ارزيابي كرد و گفت: در سال جديد مبلغ ۱۱۰ ميليارد تومان براي پرداخت وام به دانشجويان دكترا در نظر گرفته شده است و به همه دانشجويان دكترا ماهانه بين ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان وام پرداخت خواهد شد.

دپارتمان حقوقيار

 دكتر محمد فرهادي در ديدار نوروزي با مديران وكاركنان اين وزارت اظهار داشت: علي رغم مشكلات اقتصادي، دولت در سال گذشته موفقيت‌هاي خوبي كسب كرد كه از جمله آن رسيدن به تراز تجاري مثبت و پيشي گرفتن صادرات از واردات بود.

وي در ادامه تصريح كرد: رسيدن به تورم تك رقمي، كسب رشد اقتصادي ۱۱ درصد با لحاظ كردن بخش نفت و ۹ درصدي بدون آن و ايجاد ۷۰۰ هزار شغل جديد نيز از جمله توفيقات دولت يازدهم در سال ۱۳۹۵ به شمار مي رود.

دكتر فرهادي با اشاره به نامگذاري سال جديد با عنوان اقتصاد مقاومتي، توليد- اشتغال و اهميت موضوع اشتغال، گفت: دولت يازدهم موفق شد در سال گذشته از طريق فعال شدن بنگاههاي كوچك و متوسط براي ۲۲ هزار نفر شغل ايجاد كند.

وي اظهار كرد: در دو سال اخير شركت‌هاي دانش بنيان مستقر در پاركهاي علم و فناوري توانستند حدود ۵۰۰ ميليون دلار محصول دانش بنيان صادر كنند و مجلس شوراي اسلامي و دولت نيز قوانين و مقررات خوبي براي حمايت از اين شركت ها در سال گذشته تصويب كردند.

دكتر فرهادي ادامه داد: در سال ۱۳۹۶ با همكاري سازمان برنامه و بودجه، صندوق رفاه دانشجويان مبلغ ۱۱۰ ميليارد تومان را براي پرداخت وام به دانشجويان دكترا در نظر گرفته است و به همه دانشجويان دكترا ماهانه بين ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان وام پرداخت خواهد كرد.

وزير علوم يادآور شد: اجراي آمايش آموزش عالي، سوق دادن دانشگاهها به سمت كار آفريني، تقويت آموزشهاي مهارتي و تقويت ارتباط دانشگاها با صنعت از جمله برنامه‌هاي محوري اين وزارت در سال ۱۳۹۶ هستند.

به گفته وي، در آخرين روزهاي اسفندماه سال ۱۳۹۵، حدود ۴۰۰ ميليارد تومان صكوك به دانشگاه‌ها پرداخت شد تا بدهي‌هاي انباشته شده از گذشته را تسويه كنند و سال جديد را بدون هيچ مشكل مالي آغاز كنند.

وزير علوم اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ در بخش هاي مختلف آموزش عالي، وزارت علوم توفيقات خوبي كسب كرد، براي مثال مي‌توان به ارتقاي چشمگير شاخص هاي رشد علمي و توسعه فناوري اشاره كرد كه گزارش هاي آن به تفصيل در اختيار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. همچنين در بخش ديپلماسي علم و فناوري شاهد كثرت حضور هياتهاي دانشگاهي خارجي در كشور و اجرايي شدن تعدادي از طرح هاي پژوهشي مشترك با دانشگاه‌هاي خارجي بوديم.

وي افزود: در بخش آموزشي نيز دستاوردهاي مهمي داشتيم كه از جمله آن تاسيس ۷۰ رشته ميان رشته اي و واگذاري برنامه ريزي درسي به دانشگاه‌هاي سطح ۱ و ۲ بود.

دكتر فرهادي گفت: در سال ۱۳۹۵ بسياري از اختياراتي كه حق دانشگاه‌ها بود و در گذشته سلب شده بود به دانشگاه‌ها تفويض شد.

وي با اشاره به تصويب اعتبارات مناسب براي پژوهش در قانون بودجه سال ۱۳۹۶ گفت: در سال جاري ۱۳۱ آزمايشگاه مركزي تجهيز خواهند شد و چند آزمايشگاه نيز به عنوان آزمايشگاه مرجع تعيين خواهد شد.

وزير علوم گفت: دانشگاه جامع نگر و مسئول در قبال جامعه شعار دانشگاه‌هاي ما در سال جديد است و در همين راستا و در جهت اشتغال زايي مورد تاكيد رهبر معظم انقلاب، دوره هاي كارورزي و كارآموزي دانشجويان در دانشگاه‌هاي كشور اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكتر فرهادي با اشاره برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در ارديبهشت ماه سال ۱۳۹۶ گفت: وظيفه دانشگاه‌ها، تشويق مردم به حضور در انتخابات و فراهم كردن طرح ديدگاه‌هاي مختلف در محيط دانشگاه‌ها بدون جانبداري حزبي است.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .