خبر فوری

محاكمه مديران كانال‌هاي تلگرامي پايان يافت

محاكمه مديران كانال‌هاي تلگرامي پايان يافت

انتشار : 1396/05/29 تعداد بازدید : 687 کد : 10681 ارسال شده توسط :admin

محاكمه تني چند از مديران كانال هاي تلگرامي دقايقي قبل در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب به رياست قاضي صلواتي بعد از برگزاري سه جلسه رسيدگي پايان يافت.

خستين و دومين جلسه رسيدگي به اتهامات هشت تن از مديران كانال هاي تلگرامي هم به ترتيب يكشنبه 22 و دوشنبه 23 مرداد برگزار شد.
در دادگاه امروز كه سومين و آخرين جلسه بود، همه دفاعيات متهمان و وكلاي مدافع آنان در برابر اتهامات مندرج در كيفرخواست اخذ شد.
سيد علي مجتهدزاده وكيل مدافع تعدادي از متهمان پرونده مديران كانال هاي تلگرامي روز دوشنبه بعد از دومين جلسه دادگاه در گفت وگو با خبرنگار قضايي ايرنا، گفته بود كه به دليل غير علني بودن دادگاه، درباره مفاد آن نمي تواند حرفي بزند.
وي با ابراز اميدواري نسبت به نتيجه دادگاه، اعلام كرد كه در هر جلسه از دادگاه دو نفر از متهمان در برابر اتهامات وارده از خود دفاع كردند.
مجتهدزاده در گفت وگوي روز يكشنبه (نخستين جلسه دادگاه) با خبرنگار قضايي ايرنا، تعداد متهمان پرونده را هشت نفر اعلام كرده و گفته بود همه هم درحال حاضر با قيد وثيقه آزاد هستند و (ع. ا) آخرين نفري بود كه با قيد وثيقه آزاد شده است.
مجتهدزاده درباره اين سوال كه آيا موارد خلاف عفت عمومي هم جزو اتهامات مندرج در كيفرخواست است يا نه، گفت: مسئله اخلاقي يا اشاعه فحشا اتهام يكي از مديران بود كه در دادسراي كاركنان دولت به اين عنوان اتهامي رسيدگي و براي متهم مدنظر حكم جزاي نقدي صادر شده است.
به گزارش ايرنا، نيمه دوم اسفند پارسال 9 نفر از مديران كانال‌ هاي تلگرامي به اتهام مسائل ضدامنيتي و خلاف عفت عمومي بازداشت شدند.
دو تن از اين متهمان همان آغاز دوران بازداشت و با قرار وثيقه آزاد شدند و براي هفت متهم ديگر هم پس از تكميل تحقيقات در دادسرا، كيفرخواست صادر و به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد.
قاضي ابوالقاسم صلواتي رئيس شعبه دادگاه انقلاب، براي اين هفت متهم، قرار وثيقه صادر كرد كه اين متهمان به گفته وكيل مدافع آنان با توديع وثيقه آزاد شدند.
حجت‌الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي سخنگوي قوه‌ قضاييه اواخر فروردين 96 در نشست خبري اتهامات افراد دستگير شده را ضد امنيتي و برخي نيز مسائل خلاف عفت عمومي و انتشار مطالب مستهجن عنوان كرد.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .