خبر فوری

بازنگري در قانون تعزيرات حكومتي تا سه ماه آينده

بازنگري در قانون تعزيرات حكومتي تا سه ماه آينده

انتشار : 1396/06/29 تعداد بازدید : 1666 کد : 10696 ارسال شده توسط :admin

عليرضا آوايي در حاشيه مراسم توديع ‌و ‌معارفه رييس سازمان تعزيرات حكومتي  درباره ميزان بازدارندگي جرايم، اظهاركرد: برخي معتقدند جريمه راه حل قطعي است، اما تجربه ثابت كرده كه جريمه يكي از راه‌ها است البته بايد بگويم كه در دستور كار ما بازنگري در قانون تعزيرات طي سه ماه آينده وجود دارد.
، وزيردادگستري خاطرنشان‌كرد: به عقيده بنده همكاري و كمك گرفتن از مردم نتيجه بهتري مي‌دهد تا اينكه ما صرفاً نقش كنترل‌گر را ايفا كنيم.


 پايگاه خبري دپــــارتمان  حـقوقـيـار

  اولويت تعزيرات حكومتي پرونده‌هاي قاچاق است
وي در اين مراسم با بيان اينكه توجه به حق‌الناس و حساسيت كار تعزيرات بايد مورد توجه قرار گيرد، اظهاركرد: كار برخي از ادارات بازتاب‌هاي اجتماعي خاصي دارد و همين امر كار ما را در تعزيرات حكومتي سخت مي‌كند.
آوايي در ادامه گفت: بحث رسيدگي به پرونده‌هاي قاچاق با توجه به ضرورت جامعه و تاكيدات مقام معظم رهبري اهميت مضاعفي دارد و در اولويت است، همچنين بايد جمع‌بندي منظمي از رسيدگي به اين پرونده‌ها داشته باشيم.
 وي خاطرنشان‌كرد: تمام پرونده‌هاي تعزيرات مهم است و ما پرونده غيرمهم نداريم و بايد در رسيدگي‌ها دقت شود.

  مقابله فعال با قاچاق كالا و ارز محور اصلي تعزيرات حكومتي است
همچنين در اين مراسم جمال‌انصاري، رييس جديد سازمان تعزيرات حكومتي، افزود: بحران قاچاق كالا و اخلال اقتصادي و ضربه به توليد و اشتغال داخلي به تنهايي كفايت مي‌كند كه عزم مشترك  دستگاه‌ها جزم شود و به دنبال راه حل‌هاي راه گشاتري برويم.
وي سرفصل‌ها و محور‌هاي اصلي برنامه كاري تعزيرات را اعلام كرد و افزود: توجه و پيروي از اسناد بالادستي شامل برنامه ششم توسعه اقتصادي و اجتماعي، سياست‌ها و رهنمود‌هاي حكيمانه و مدبرانه مقام معظم رهبري با تمركز برپيشگيري از تخلفات و مقابله فعال با قاچاق كالا و ارز به منظور حمايت از توليد ملي، امنيت سرمايه‌گذاري و بهبود مستمر فضاي كسب و كار از مهمترين محور‌هاي سازمان تعزيرات است. رييس جديد سازمان تعزيرات حكومتي، اضافه‌كرد: توجه سازماني از جمله جذب نيروي‌انساني كمي و كيفي، توانمندسازي و ارتقاي نيرو‌ها و اصلاح ساختار‌ها و فرآيند‌هاي سازماني، توسعه امكانات رفاهي و اداري كه البته اقدامات موثري در گذشته صورت گرفته و اين موضوعات تدوام و استمرار خواهد داشت. انصاري با اشاره به مطلبي از فرمانده كاليفورنيا،و گفت: آرنولد وقتي هتلي را افتتاح كرد كه مجسمه‌اش ابتداي درب ورودي هتل قرار داشت، مدير هتل به وي گفت كه هميشه در اين هتل اتاقي براي شما رزرو است و هر وقت اراده كنيد، مي‌توانيد از آن استفاده كنيد، اما زماني كه از مقام فرمانداري بركنار شد و به هتل مراجعه كرد به وي گفته شد كه تمامي اتاق‌ها رزرو است و جايي براي شما نيست. اين موضوع سبب شد تا آرنولد تشك خود را پاي مجسمه‌اش برد و متني را مبني بر اينكه “هيچ‌وقت به قدرت، موقعيت و هوش خودتان مغرور نشويد زيرا همه اين‌ها تداومي ندارد، حتي براي آرنولد كه اسطوره‌اي به ياد ماندني خواهد بود” را منتشر كرد، بنابراين نبايد به قدرت تكيه كرد.

 رعايت انصاف محور اصلي فعاليت تعزيرات حكومتي
در ادامه مهدي اميري اصفهاني، رييس سابق تعزيرات حكومتي، با بيان اينكه هر روز مكلف هستيم تا رو به كمال حركت كنيم، اظهاركرد: حق 80 ميليون جمعيت كشور، حق دولت و حاكميت در تنظيم امور و حق كساني كه مخاطب رسيدگي در سازمان تعزيرات قرار مي‌گيرند و به عنوان متخلف شناخته مي‌شوند، بيش از استحقاق قابل مجازات نيستند.
وي در ادامه گفت: اين‌ها سه حقي هستند كه ايجاد تنظيم و تعادل بين آنها كار راحتي نيست و هيج كدوم از اين حقوق را نمي‌توان به نفع ديگري ترجيح داد و به بهانه رعايت حق دولت و حكومت، حق مردم و حق متخلف قابل تضييق و تعرض نيست كما اينكه دو حق ديگري را به بهانه دفاع از حق دولت نمي‌توان ضايع كرد.
اميري اصفهاني با تاكيد بر اينكه سازمان تعزيرات داراي ظرفيت‌هاي بسياري است، افزود: پيوند منسجم و هوشمندانه ظرفيت‌هاي تعزيرات باعث مي‌شود تا در كمترين زمان در بالاترين تراز براي احقاق حقوق قرار گيرد.
رييس سابق تعزيرات حكومتي يادآورشد: سعي كرديم كار لازم را در كوتاه مدت انجام دهيم و آنچه را كه مي‌گويم، عمل كنم؛ درواقع هر شكايتي كه به دستم مي‌رسيد سعي مي‌كردم، با دقت بخوانم و رسيدگي كنم.
وي ادامه داد: سازمان تعزيرات جز رعايت انصاف، راه ديگري براي موفقيت ندارد. در پايان اين مراسم، وزير دادگستري با تقدير از زحمات مهدي اميري اصفهاني، جمال انصاري را به عنوان رييس جديد سازمان تعزيرات حكومتي معرفي كرد.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .