خبر فوری

خبر فوري-اطلاعيه آزمون سردفتري 97 منتشر شد

خبر فوري-اطلاعيه آزمون سردفتري 97 منتشر شد

انتشار : 1397/02/12 تعداد بازدید : 9916 کد : 11734 ارسال شده توسط :admin

داوطلبان واجد شرايط مي توانند از تاريخ15 / 2 / 1397 لغايت 25 / 2 / 1397 با مراجعه به سايت اينترنتي به نشاني www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام نمايند.

پايگاه خبري دپــــارتمان  حـقوقـيـار

سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمي و كانون سردفتران و دفترياران براي مناطقي كه نياز به تأسيس دفتر اسناد رسمي دارند، از بين متقاضيان واجد شرايط زير از طريق آزمون كتبي و اختبار، سردفتر اسناد رسمي انتخاب نمايد. داوطلبان واجد شرايط مي توانند از تاريخ ۱۵ / ۲ / ۱۳۹۷ لغايت ۲۵ / ۲ / ۱۳۹۷ با مراجعه به سايت اينترنتي به نشاني www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام نمايند.


* داوطلبين در زمان ثبت نام الزاما بايد واجد شرايط ذيل باشند:
۱- تابعيت جمهوري اسلامي ايران
٢- التزام عملي به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران .
٣- داشتن كارت پايان خدمت نظام وظيفه عمومي يا معافيت دائم از خدمت سربازي در زمان ثبت نام آزمون براي آقايان).
۴- نداشتن سابقه محكوميت و سوء پيشينه كه موجب محروميت از حقوق اجتماعي باشد.
۵- نداشتن محكوميت انفصال دائم از خدمات دولتي يا قضائي يا وكالت دادگستري يا محكوميت انفصال موقت خدمات مذكور در مدت انفصال يا تعليق.
۶- داوطلبين بايد به تشخيص پزشكي قانوني از سلامتي، تندرستي و توانائيهاي جسمي متناسب و لازم براي انجام امور سردفتري برخوردار بوده و به هيچ يك از انواع مواد مخدر اعتياد نداشته باشند.
۷- مطابق ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمي متقاضيان نبايد به شغل قضاوت، وكالت دادگستري، عضويت در مؤسسه دولتي و وابسته به دولت و شهرداريها، عضويت در هيأت مديره و مديريت عامل شركتهاي تجاري و بانكها يا مؤسسات بيمه و مؤسسات دولتي و يا وابسته به دولت اشتغال داشته باشند.
۸- مطابق حدنصاب سني مذكور در ماده ۹ قانون دفاتر اسناد رسمي متولدين۱۳۴۸/۱/۳۰ لغايت ۱۳۷۴ مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون خواهند بود.
۹- مدرك كارشناسي و بالاتر حقوق قضائي، علوم ثبتي، حقوق ثبت اسناد و املاك، حقوق سردفتراسناد رسمي، منقول از دانشكده الهيات يا دانشكده سابق معقول و منقول و يا كارشناسي و بالاتر در رشته الهيات و معارف اسلامي با گرايش فقه و مباني حقوق اسلامي از دانشگاهها و مراكز آموزش عالي معتبر مورد تائيد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري
تذكر مهم : افراد داراي مدرك تحصيلي معادل مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون نمي باشند.
۱۰- داشتن مدرك كارشناسي كليه رشته ها با سه سال تمام سابقه دفترياري.
۱۱- دفترياران اول با مدرك تحصيلي ديپلم كامل متوسطه بشرط داشتن هفت سال سابقه دفترياري اول.
۱۲-داشتن مدرك تحصيلي حوزوي حداقل سطح دو و بالاتر از حوزه هاي مديريت علميه قم، اصفهان وخراسان رضوي ( براي طلاب شيعه ) و يا دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران و شوراي برنامه ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت ( براي اهل تسنن)
۱۳-دارندگان تصديق اجتهاد از مراجع مسلم.
۱۴-دارندگان مدرك افتاء از مراجع مسلم اهل سنت كه به تائيد رئيس قوه قضائيه رسيده باشد.

مواد امتحاني عبارت است از:
۱- ادبيات فارسي ( با ضريب ۲)
۲- عربي ( با ضريب ۱)
۳- حقوق ثبت ( با ضريب ۳)
۴- حقوق مدني ( با ضريب ۳)
۵- حقوق جزاء ( با ضريب ۲)
۶- حقوق تجارت ( با ضريب ۲)
۷- احكام شرعي (ضريب ۲)
۸- قانون و آئين نامه هاي دفاتر اسناد رسمي ( با ضريب ۳)
۹- اطلاعات عمومي و هوش عمومي و هوش ( با ضريب ۱)

نحوه ثبت نام:
متقاضيان درصورت واجد شرايط بودن مي توانند با مراجعه به سايت اينترنتي www.ssaa.ir نسبت به انجام ثبت نام اينترنتي و اخذ شماره رهگيري به نحو ذيل اقدام نمايند:

۱-ثبت نام در سايت مذكور از تاريخ 15/2/1397 لغايت25/2/1397

۲-اسكن عكس پرسنلي ۳×۴، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پيكسل و با فرمت JPG و حجم حداكثر ۲۰۰ كيلوبايت

۳- هزينه برگزاري آزمون به مبلغ600،000 ريال مي باشد كه صرفا از طريق سامانه قابل پرداخت و لازم است داوطلبان شماره رهگيري پرداخت و در جهت پيگيري مراحل بعدي آزمون و دريافت كارت ورود به جلسه نزد خويش نگهداري نمايند.


تذكرات مهم :

-قبل از واريز وجه ثبت نام لازم است متقاضيان از انطبا شرايط خود با مفاد اطمينان حاصل نمايند. بديهي است هزينه واريزي ثبت نام به هيچ وجه برگشت داده نمي شود .

-شماره كد رهگيري قبض واريزي را در قسمت مربوط به تائيد پرداخت وجه ثبت نام، عينا وارد نمائيد. با توجه به اينكه كليه اطلاعات مربوط به آزمون و تكميل پرونده از طريق ارسال پيامك به تلفن همراه يا به نشاني پست الكترونيكي اعلامي ارسال خواهد شد، لذا متقاضيان موظفند بندهاي ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را با دقت تكميل نمايند. بديهي است عواقب ناشي از عدم تكميل بندهاي مزبور متوجه متقاضي خواهد بود.

- ثبت نام زماني كامل بوده كه داوطلب با استفاده از كد رهگيري به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات مراجعه و پس از اطمينان از صحت اطلاعات مندرج در فرم تقاضاي شركت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداري كنند .

تاريخ و محل برگزاري آزمون و نحوه توزيع كارت:

- آزمون كتبي در تاريخ ۱۳۹۷/۴/۲۹ برگزار خواهد شد.

- محل برگزاري آزمون همزمان با توزيع كارت ورود به جلسه طي اطلاعيه هاي منتشره در سايتwww.ssaa.ir به اطلاع داوطلبين خواهد رسيد اسامي پذيرفته شدگان آزمون كتبي، حداكثر ظرف دو ماه پس از برگزاري آزمون در سايت سازمان ثبت اسناد و املاك به نشانيwww.ssaa.ir اعلام خواهد شد و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسي خواهد بود قبول شدگان مي بايست حداكثر ۲۰ روز از تاريخ اعلام نتيجه تصوير مصدق مدارك مشروحه ذيل را از طريق پست پيشتاز به صندوق پستي ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمايند.

1- تصوير مدرك تحصيلي مطلوب. (مندرج در شرايط اختصاصي)

۲- تصوير دو طرف كارت ملي.

٣- تصوير تمام صفحات شناسنامه .

۴- تصوير دو طرف كارت پايان خدمت سربازي يا معافيت دائم از خدمت نظام وظيفه عمومي (براي آقايان).

۵- شش قطعه عكس (۴×3) رنگي زمينه سفيد پشت نويسي شده.

6-گواهينامه مهارتهاي هفتگانه كامپيوتر (ICDL)


تذكرات خيلي مهم :

۱) ايثارگران ( جانبازان حداقل ده درصد (۱۰٪)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بيست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان داراي حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولويت مقرر و امتيازات مربوطه برخودار خواهند بود. مشمولين اين بند ضروري است گواهي مربوطه و كارت ايثار را از مراجع ذيصلاح حسب مورد ( بنياد جانبازان انقلاب اسلامي استان، ستاد رسيدگي به امور آزادگان، بنياد شهيد انقلاب اسلامي ) تا قبل از برگزاري آزمون اخذ نمايند. همچنين در زمان ثبت نام آزمون گزينه سهميه ايثارگري خود را در بند مربوط درج نمايند. در غير اينصورت سازمان ثبت اسناد و املاك كشور هيچگونه مسئوليتي جهت اعمال سهميه ايشان ندارد.

۲) سران دفاتر اسناد رسمي و ازدواج و طلاق مادام كه در اين سمت اشتغال دارند حق شركت در آزمون مذكور را نخواهند داشت.

۳) هرمتقاضي حق انتخاب يك محل را دارد و لازم است نام و كد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي درج نمايند.

۴) داوطلبان بايد محل مورد تقاضا را طبق اعلام نيازهاي ذكر شده در آگهي از جهات مختلف مورد بررسي قرار داده و انتخاب نمايند پس از ثبت نام، تغيير محل مورد تقاضا به هيچ وجه امكان پذير نخواهد بود.

۵) ثبت نام و شركت در آزمون و احراز نمره كتبي ايجاد حقي براي متقاضي نمي نمايد بديهي است پذيرش نهايي بعد از انجام اختبار شفاهي و گزينش با احراز صلاحيت داوطلب براي تصدي سردفتري اسناد رسمي مطابق مقررات به تشخيص سازمان ثبت اسناد و املاك كشور خواهد بود.

۶) متقاضيان در صورت اعلام قبولي براي محل انتخابي در زمان ثبت نام حق درخواست تغيير محل را تحت هيچ عنوان نخواهند داشت.

۷) صدور ابلاغ سردفتري منوط به طي دوره كارآموزي و احراز صلاحيت عملي داوطلب خواهد بود.

۸) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن خلاف اظهارات و مدارك ارسالي از سوي داوطلبان اثبات گردد، از فهرست داوطلبان يا پذيرفته شدگان حذف و در صورت صدور ابلاغ نيز لغو ابلاغ خواهند شد  

جهت عصويت در كانال آموزشگاه تخصصي سردفتري 97 كليك كنيد

كانال آموزشگاه سردفتري در برنامه پيام رسان #ايتا و سروش
 

💮كانال آموزشگاه تخصصي سردفتري۹۷
👇👇👇👇👇👇
http://eitaa.com/joinchat/300482561Cceca2a0486

در پيام رسان سروش با آي دي ذيل ما را دنبال كنيد

https://sapp.ir/sardaftari97

 

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .