خبر فوری

با حكم رهبر معظم انقلاب؛ آيت‌الله آملي رئيس مجمع تشخيص مصلحت و عضو فقهاي شوراي نگهبان شد

با حكم رهبر معظم انقلاب؛ آيت‌الله آملي رئيس مجمع تشخيص مصلحت و عضو فقهاي شوراي نگهبان شد

انتشار : 1397/10/09 تعداد بازدید : 1574 کد : 11773 ارسال شده توسط :admin

رهبر معظم انقلاب اسلامي در حكمي آيت‌الله آملي لاريجاني را به عنوان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو فقهاي شوراي نگهبان منصوب كردند.

 

 پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي در حكمي آيت‌الله آملي لاريجاني را به عنوان رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و عضو فقهاي شوراي نگهبان منصوب كردند.

متن حكم رهبر انقلاب اسلامي به اين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

آيت الله جناب آقاي حاج شيخ صادق آملي لاريجاني دامت توفيقاته

با توجه به نقش بي‌بديل مجمع تشخيص مصلحت نظام در اداره و قوام و استحكام نظام مقدس جمهوري اسلامي و با عنايت به ارتحال عالم مجاهد آيت الله هاشمي شاهرودي رحمة‌الله‌عليه و ضرورت سامان‌يابي هر چه سريعتر اركان مجمع، جنابعالي را به رياست آن مجمع مهم و تأثيرگذار و نيز به عضويت فقهاي شوراي محترم نگهبان منصوب مي‌كنم.

همان‌طور كه پيش از اين در حكم دوره‌ي جديد آمده است، مجمع در اين دوره عهده‌دار مسئوليت مهم و اساسي تغييرات در ساختار و محتواي آن نهاد مؤثر و مهم نيز مي‌باشد كه با توجه به سابقه‌ي برجسته و ارزشمند جنابعالي در شوراي نگهبان و مديريت پر تلاش و عالمانه و مخلصانه بر قوه قضائيه، اميد مي‌رود با حضور فعال و عالمانه اعضاي محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام و ايفاي نقش مؤثر دبيرخانه و دبير محترم در انجام وظايف خود تحت نظارت و اشراف رياست مجمع، مسئوليت‌هاي محوله در اين دوره در كمال اتقان و به بهترين وجه به انجام برسد.

با عنايت به اهميت مسئوليتها در مجمع و شوراي نگهبان انتظار مي‌رود در فرصت زماني مناسب، با تنسيق امور در قوه قضائيه، در مسئوليت‌هاي خطير يادشده مُتَمحّض گرديد. از خداوند متعال توفيق وافر و كمك همه‌جانبه‌اش را براي آن جناب و همكاران مسألت مينمايم.

والسلام عليكم و رحمة الله

سيّد علي خامنه‌اي

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .