خبر فوری

نايب رئيس كميسيون قضايي ظرفيت پذيرش آزمون وكالت بايد افزايش يابد

نايب رئيس كميسيون قضايي ظرفيت پذيرش آزمون وكالت بايد افزايش يابد

انتشار : 1398/03/24 تعداد بازدید : 4952 کد : 11791 ارسال شده توسط :admin

نايب رئيس دوم كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي با رد ادعاي حذف آزمون وكالت در طرح جامع آموزش و پذيرش وكالت گفت: معتقديم آزمون وكالت بايد برگزار شود، اما تعداد پذيرفته‌شدگان بايد افزايش يابد.

حمد كاظمي درباره آخرين وضعيت بررسي "طرح جامع آموزش و پذيرش وكالت" در كميسيون قضايي اظهار كرد: طرح جامع آموزش و پذيرش وكالت در كميته‌ فرعي كميسيون در حال بررسي است و به‌زودي گزارش آن به كميسيون حقوقي و قضايي تقديم مي‌‌شود.

اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: پس از وصول گزارش كارگروه ويژه حقوقي، موضوع در كميسيون قضايي در دستور رسيدگي و بررسي قرار مي‌گيرد.

كاظمي درباره شائبه‌هاي مطرح‌ شده از سوي مخالفان طرح آموزش و پذيرش مبني بر حذف آزمون وكالت در اين طرح تصريح كرد: چنين چيزي وجود ندارد و معتقديم آزمون وكالت بايد برگزار شود، اما بايد تعداد بيشتري متقاضي حرفه وكالت، در آزمون پذيرفته شوند.

بيش از 15 ماه از اعلام وصول طرح جامع آموزش و پذيرش وكالت در مجلس شوراي اسلامي مي‌گذرد، اما هنوز اين طرح به سرانجام نرسيده است تا جايي كه امروز سه‌شنبه 21 خرداد براي چندمين مرتبه متوالي تعدادي از دانش‌آموختگان حقوق به خاطر تأخير در رسيدگي به اين طرح، مقابل مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند.

دانش‌آموختگان حقوق معتقدند بايد معيار ظرفيت از آزمون وكالت حذف شود و معيار پذيرش در آزمون، صلاحيت علمي باشد.

در صورتی نیاز می توانید از طریق فرم زیر مطالب و نطرات حقوقی خود را برای ما ارسال نمایید .